HRİKa Çözümler

ciddi oyunlar · eğlenceli eğitim

Ciddi Oyunlar ve Etkileşimli e-öğrenme

Hedefimiz

Bugün, eğitimin temelini oluşturan eğitim sistemleri gelişmiş olmasına rağmen eğitimin içeriğini oluşturan malzeme halen 19. yüzyılda oluşturulmuş çok eski standartlara göre hazırlanmış, beynin algılaması zor olan malzemeler kullanılıyor.

HRİKa Çözümler olarak biz bu malzemelerin etkinliğine inanmayarak yola çıktık. Şirketimizin kuruluş amacı da bu malzemeleri 19. yüzyıl sisteminden çıkartıp 21. yüzyıla uygun hale getirilmesi.
Etkin Materyal

Resim ve yazıdan oluşan eski tip malzeme üzerinden eğitim alan bir kişi okuduğunu anlıyor, öğrendiğini zannediyor, yapılan testi geçiyor. Ama yazı ve resimleri hatırlıyor olmak onların uyguluyor olmak anlamına gelmiyor.

Biz, e-öğrenme malzemelerini beynin daha kolay hatırlamasını sağlayacak şekilde hazırlayabilmek için "Beyin Kuralları"nı kullanıyoruz.

Deneyim Ortamı

Eğitim ortamlarımızı bir deneyim ile öğrenme ortamı haline getirerek katılımcıların ilgisini çekip, düşünmesini sağlayıp, karar verme fırsatı tanıyoruz. Bu sayede katılımcılar farkına varmasalar bile konuyu öğreniyorlar ve uygulamaya başlıyorlar.

Dünyanın etkinliğini kabul ettiği oyun ile öğrenme / Ciddi Oyun yöntemi HRİKa Çözümler olarak bizim üzerine odaklandığımız en önemli iş dalı.

Müşteriye Özel

Ciddi Oyun ürünlerimiz 2008'den bu yana sürekli geliştirdiğimiz eğitim oyun motoru "MAVI Serious Game Engine™" sayesinde müşterilerimizin her türlü ihtiyacına göre özgünleştirilebilir.

Bunun yanı sıra, aynı altyapı üzerine yepyeni bir Ciddi Oyun veya e-öğrenme içeriği hazırlanabilmektedir.

Düşük Maliyet - Kısa Süre

Eğitim oyun motorumuz "MAVI Serious Game Engine™", eğitim oyunlarını daha düşük maliyet ve de daha kısa sürede geliştirmemizi sağlıyor.

Sizi Ziyaret Edelim
Ürünlerimizi tanıtmak ve hizmetlerimiz kapsamında size neler sunabileceğimizi görüşmek üzere sizi ziyaret edelim. Bizimle irtibat kurmak için tıklayın.

Ciddi Oyun Ürünlerimiz ve e-öğrenme Hizmetlerimiz

a
Ajan 4141
İşbaşında

Ocak 2009'da piyasaya çıkan "BGO Ajan 4141 - İşbaşında" simülasyonumuz bilgi teknolojileri tarafından korunmayan fiziki alanlarda “insan faktörü”nden kaynaklanan güvenlik açıkları, ofis ortamında Kurumsal Bilginin nasıl güvence altına alınacağı konusunda eğitimin çalışanlara ders şeklinde değil, deneyerek öğrenme ortamında verilmesini sağlayan ve ciddi-oyun formatında bir e-öğrenme simülasyonudur.

Mavi Serious Game Engine V7

b
Agent Surefire
Serisi

Haziran 2012'de ABD'de piyasaya çıkan "Agent Surefire - Insider Threat" simülasyonumuz serinin üçüncü oyunudur. "Ajan 4141 - İşbaşında" eğitiminden çok daha üstün özelliklere sahip eğitim oyun motoru üzerinde çalışan bu oyun, aynı zamanda her geçen gün değişen siber saldırılar, bunlar hakkında bilinçlenme ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konularını da işlemektedir.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri'nde çeşitli üniversitelerde Siber Güvenlik laboratuvarı olarak kullanılmaktadır.

Mavi Serious Game Engine V7

c
Standart Dışı
e-öğrenme

Şirketlere özel e-öğrenme içerikleri için hazırladığımız materyaller standart e-öğrenme içeriklerinden farklıdır. Sadece görsel ağırlıklı olmakla kalmayıp, katılımcıyı eğitime bağlayacak nitelikte etkileşimli içerikler sunmaktayız.